מאמרים

ביטוח נסיעות לחו"ל

ביטוח נסיעות לחו"ל

כל אחד ואחד מאיתנו (או לפחות רובנו המכריע), נהנה מנסיעה כזו או אחרת לחוץ לארץ מדי פעם. הנסיעה לחו"ל הינה בגדר הגשמת חלום של ממש בקרב ישראלים רבים אשר מנסים לטוס כמה שהם רק יכולים, כמובן תחת מגבלות התקציב ומחויבויות השגרה הרלבנטיות

(עבודה, לימודים, ילדים וכד').

אך מה קורה במקרה בו אנחנו נקלעים לתאונה בלתי צפויה כזו או אחרת באמצע טיולנו במדינה אחרת? במקרה זה עלול הטיול החלומי להפוך תוך מספר שניות ספורות לסיוט של ממש שישנה את חיינו לגמרי.

כמובן שפגיעה גופנית אשר עלולה להיגרם לנו (חס וחלילה) היא ההיבט הכי לא נעים ומצער בסיפור שכזה, אך הפגיעה הכלכלית שאנחנו עלולים לספוג כתוצאה מאותה תאונה בלתי צפויה היא שעלולה להכניס אותנו לבור חסר תחתית וללוות אותנו במשך שנים רבות לאחר החזרה לארץ.

לשם המחשה, עבור פציעה סטנדארטית דוגמת שבירת רגל במדינה כמו ארצות הברית, נאלץ לשלם אלפי ואף עשרות אלפי דולרים עבור הטיפול שנקבל בבית החולים המקומי.

אך מה קורה במקרה והתדרדרנו מתהום תלולה בעמק קסום כלשהו במדינת עולם שלישי דוגמת הודו? במקרה כזה ניאלץ לספוג את החשבון של צוות החילוץ שיבוא לחלץ אותנו בנוסף לעלויות הפינוי לבית חולים מקומי ומשם לארץ. חשבונות אלו עלולים לצמוח בקלות למאות אלפי ואף מיליוני דולרים.

במקרה כזה, שנייה של חוסר תשומת לב תעלה לנו בחובות לכל החיים אשר ישנו את חיינו ללא היכר.

המשך מאמר