מאמרים

ביטוח נסיעות לחו"ל – הרחבות לפוליסה הבסיסית

ביטוח נסיעות לחו"ל – הרחבות לפוליסה הבסיסית

אם אתם מתכננים נסיעה לחו"ל, אפילו רק לסוף שבוע, אל תוותרו על ביטוח נסיעות לחו"ל. כדאי לערוך מראש סקר שוק, לבחון את האופציות הרבות לביטוח העומדות בפני נוסעים ומטיילים, להחליט מה סוג הביטוח הרלוונטי עבורכם לנסיעה המתקרבת ולרכוש פוליסה מתאימה.

פוליסה של ביטוח נסיעות לחו"ל יכולה לכלול סעיפים רבים, המתחלקים לשני סוגים עיקריים: ביטוח גוף וביטוח רכוש. ביטוח גוף פירושו כיסוי לכל פגיעה, פציעה או חבלה שאתם עלולים לסבול ממנה במהלך נסיעתכם. הפוליסות הבסיסיות מספקות בדרך כלל כיסוי הוצאות הטיפול ופיצויים במקרה של תאונה או מחלה פתאומית שפקדו את הנוסע או המטייל במהלך שהותו בחו"ל, וגם ביטוח תאונות אישיות, המפצה את הנוסע או את יורשיו במקרה של נכות או מוות, חלילה, כולל הטסת הגופה ארצה.

מי שנוסע לחו"ל כדי לעסוק בספורט אתגרי – לדוגמה סקי, גלישה, צלילה, טיפוס הרים וכדומה – צריך ביטוח מיוחד לכיסוי הוצאות תאונה וטיפול בעקבות פציעה מספורט אתגרי, ואינו יכול להסתפק בפוליסה הבסיסית. הפוליסה הבסיסית אף אינה מכסה הוצאות בגין מחלה מתמשכת או מצב כרוני שמהם סובל המבוטח לפני נסיעתו, אך הרחבה מתאימה יכולה לספק כיסוי עבור מקרים של החמרה פתאומית במצב המבוטח, שהתרחשה בזמן הנסיעה או הטיול.

ביטוח רכוש כולל פיצוי בעבור נזק או אובדן רכוש במהלך הנסיעה או הטיול. גם כאן, הביטוח הבסיסי מכסה רק חלק מן המקרים, וכדי לקבל פיצוי על אבידות במקרים אחרים – יש להרחיב את הפוליסה הבסיסית לפי הנתונים והצרכים הרלוונטיים של המבוטח.

המשך מאמר