מאמרים

ביטוח נסיעות לחו"ל – הרחבות לפוליסה הבסיסית - חלק שני

הפוליסה הבסיסית כוללת פיצוי עבור נזק שנגרם לכבודה עקב אובדן או גניבה, עד סכום מסוים. מלבד זאת כוללת הפוליסה הבסיסית סעיף פיצויי צד ג', שפירושו כיסוי אחריותו של המבוטח כלפי פגיעת גוף או רכוש בצד שלישי, כולל כיסוי הוצאות הליכים משפטיים בעת הצורך. מי שמעוניין לבטח ציוד יקר (מחשב אישי, מצלמה משוכללת, ציוד מקצועי וכו') צריך לדאוג להרחבה מיוחדת לפוליסה.

גם יעד הנסיעה מהווה פרמטר חשוב כשמנסים להחליט על הפוליסה הנכונה. מעבר לכיסוי מיוחד לפגיעות הנגרמות מספורט אתגרי, הרלוונטי לחופשות סקי וכדומה, כדאי לשקול היטב כיסוי מתאים לנסיעות למדינות עולם שלישי. רוב הנפגעים במדינות אלה יעדיפו להיות מטופלים בארץ, מכיוון שלא תמיד יש שירותי רפואה מתקדמים או הולמים במדינות היעד. לכן כדאי שהביטוח יכסה הטסה לארץ לשם טיפול, וחברות מסוימות מציעות אף כיסוי מיוחד להתייעצות עם רופא ישראלי במדינת היעד. רצוי שהפוליסה תכסה גם עלויות של חילוץ וטיפול ראשוני בשטח, עבור מטיילים שעלולים להיקלע לצרות בעת טיולי שטח, או כתוצאה מאסונות טבע (רעידות אדמה, סופות וכדומה).

וכדאי גם לשים לב לפרטים הטכניים ולאותיות הקטנות: רוב הפוליסות מכסות מבוטחים רק עד גיל מסוים (85 בדרך כלל), והן תקפות אוטומטית לתקופה מסוימת בלבד (בין 45 ל-180 יום). אם אתם קשישים, סובלים ממחלה כרונית או מתכננים טיול ארוך, מוטב שתבדקו היטב את תנאי הפוליסה שלכם, כדי שלא תיתקלו בסירוב לכיסוי עלויות מצד חברת הביטוח בעת הצורך.

חזרה לחלק ראשון